+420 777 942 322

info@dortemprotirakovine.cz

Kdo za tím stojí?

Za projektem Dortem proti rakovině stojí Jirka Zahradník, táta Jirky a malé Julie, kamarád a hlavně onkologický pacient, avšak nedělá to sám, a jeho tým se rozšiřuje o další neméně důležité kolegy jimž se projekt líbí a chtějí také pomáhat. Spoluzakladatelem je jeho kamarád Aleš Števlík, majitel společnosti Piu-piu sirupy. Jako další se přidali Jakub Řehák, Mirka Kořínková, Karel Schön a Dominika Balamucká, kteří nám pomáhají externě ve svém volném čase.

Ve svých 39 letech, po dlouhodobé onkologické léčbě vím, jak je rakovina zlá, zákeřná a nevyzpytatelná.

Proč Dortem proti rakovině?
A vlastně proč ne...
Celý projekt vznikl v mé hlavě v roce 2021, poté co mi byla zrušena operace z důvodu Covidu. Samozřejmě, když s něcím počítáte... s nějakou nadějí možnosti na uzdravení a pak Vám to seberou, tak se Vás to psychicky dotkne...

Já po této informaci zamyšlený co dál bloudil nemocnicí... Mé myšlenky byly úplně jinde, když jsem otevřel oči před oddělením dětské onkologie. A tam jsem to viděl... Ty děti... Malé děti s onkologickým onemocněním... V tu chvíli mi došlo, že my dospělí se s touto informací, že jsme takto nemocní, i přesto jak je to těžké srovnáme. Musíme... už právě pro naše děti, rodiny, přátelé se s tím musíme srovnat a musíme bojovat. Ale co když Vám jako rodiči Vašeho milovaného dítěte oznámí, že je nemocné. V tu chvíli je to jedna z nejhorších zpráv na světě jak pro Vás, tak i na později, až to budete vysvětlovat svému potomkovi. A proto jsem chtěl těmto dětem i jejich rodinám pomoci. Ale jak? DORTEM . . . V tu domu jsem prodával dorty a tak mě napadlo pomáhat dortem. Dortem proti rakovině.

Měl jsem možnost podívat se do míst, kde i malá drobnost dokáže způsobit velkou radost. Společná pomoc dětem potěší i vás.

Z malého nápadu, který měl působit krátce a jen jako kamarádsko-sousedský projekt vznikla velká věc. Přidalo se víc lidí a víc firem.

Veškeré finanční i materiální podpory předáváme osobně ve vybraných nemocnicích. Naprosto férově a transparentně. Projekt začal jako moje soukromá aktivita. Díky Vaší podpoře a zpětné vazbě věříme, že to děláme dobře.